Skip to main content

СТАРОВИЖІВСЬКА РАЙОННА РАДА

 
 
  • ПРО РАЙОН
    • Загальна інформація
    • Галерея
    • Символіка
  • СТРУКТУРА РАДИ
    • Керівництво ради та патронатна служба
    • Апарат ради
    • Депутати
    • Депутатські комісії
    • Президія
    • Фракції
  • МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ
    • Селищна рада
    • Сільські ради
  • ДІЯЛЬНІСТЬ РАДИ
    • Нормативно-правова база
      • Регламент
      • Розпорядження голови ради
      • Рішення сесій ради
    • Очищення влади
      • Депутати
      • Ради
    • Нагороди і заохочення
    • Проекти регуляторних актів
    • Інформація для оприлюднення
  • КОНТАКТИ
  • Звернення до районної ради
    • Звернення громадян
    • Депутатські запити і звернення
    • Створити депутатський запит
    • Запити для ознайомлення з публічною інформацією
  • Архів

Регламент

 

                                                                                                                                                         ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням районної ради 

                                                                                                            від  01.04. 2016 № 5/4                                                                       

 

                               РЕГЛАМЕНТ
                             роботи Старовижівської районної ради 7 скликання
                                       

                                       РОЗДІЛ 1.  ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

                               Стаття 1. Районна рада

1. Старовижівська районна рада (далі рада) є представницьким органом місцевого самоврядування, який представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ району у межах повноважень, наданих чинним законодавством.

2. До складу Старовижівської районної ради входять 34 рівних за своїми правами депутатів районної ради, які обрані від політичних партій за виборчими списками та у одномандатних мажоритарних виборчих округах.

3. Порядок діяльності ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законодавчими актами України, цим регламентом та іншими рішеннями районної ради.

4. Старовижівська районна рада є юридичною особою, має печатку із зображненням Державного Герба України і своїм найменуванням, рахунки в установах банків України.

 

Стаття 2. Предмет Регламенту

Регламент Старовижівської районної ради – це нормативно-правовий документ, який регулює порядок роботи районної ради, її засідань, формування постійних комісій, президії ради, процедуру окремих видів діяльності районної ради її органів, депутатів, посадових осіб, а також функції, які випливають з їх повноважень, встановлених Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законодавчими актами України.

Не пізніше як на другій сесії затверджується Регламент районної ради, Положення про постійні комісії, Положення про президію районної ради. Цей Регламент діє до затвердження Регламенту районної ради нового скликання.
           Районна рада є правомочною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради. У разі якщо до ради обрано менше двох третин її складу, до обрання необхідної кількості депутатів продовжує виконувати свої повноваження рада попереднього скликання. Строк повноважень районної радивизначається чинним законодавством.

Районна рада виступає співзасновником друкованого засобу масової інформації – газети «Сільські новини». Районна рада затверджує Статут газети.   Редактор  газети призначається районною радою.

 

Стаття 3.  Мова роботи ради

1. Робота ради та її діловодство ведеться державною мовою.
                2. У разі, коли  запрошений не володіє державною мовою, він має право виступати іншою мовою.

 

 Стаття 4. Гласність в роботі ради

1. Засідання ради, її президії, постійних та тимчасових спеціальних комісій є відкритими і гласними.

2. За рішенням ради можуть проводитися закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань, відповідно до вимог законодавства України про інформацію, і стосується:

1) інформації щодо приватного життя конкретних громадян, даних персонального характеру;

2) конфіденційної інформації, що визнана такою у встановленому порядку і належить районній раді, установам, підприємствам, організаціям і відомствам;
3) інформації, що становить державну таємницю.

3. Якщо прийняте у результаті закритого засіданні рішення не містить даних, розголошення яких призведе до порушення законодавства у сфері інформації та відповідної таємниці, воно оприлюднюється у встановленому регламентом порядку.
          4. Гласність роботи ради забезпечується:

1) доведенням до відома громадськості інформації про план роботи ради;
2) публікацією звітів про роботу та рішень ради у пресі;
3) уможливленням громадянам спостерігати (в порядку, обумовленому в частині 7 цієї статті) роботу ради.

5. Робота районної ради та її органів висвітлюється в газеті «Сільські новини» та інших ЗМІ, тільки акредитованими журналістами, а також депутатами районної ради за своїм підписом (прізвищем та партії від якої був обраний).  

Кореспонденти інших засобів масової інформації при потребі узгоджують з головою районної ради або його заступником порядок організації висвітлення роботи районної ради та її органів.

6. У разі порушення законодавства про інформацію або цього Регламенту представником засобів масової інформації рада процедурним рішенням може позбавити його права бути присутнім на засіданні сесії.

7. Місця для депутатів ради відводяться в залі окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні і не можуть бути зайняті іншими особами. Під час засідання ради особи ( за винятком працівників апарату ради), які не є депутатами ради, не повинні знаходитись в місці розміщення депутатів.

 

Стаття 5. Запрошені на засідання ради

Запрошення на сесію здійснює голова районної ради.

Комісія та окремі депутати мають право вносити пропозиції голові ради щодо запрошених на сесію.

На вимогу ради та її посадових осіб керівники розташованих або зареєстрованих на території району підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов`язані прибути на засідання ради або її органів для подання інформації з питань, віднесених до відання ради та її органів, відповідей на запити депутатів.
         
Головуючий на засіданні повідомляє депутатів про осіб, присутніх на засіданні за офіційним запрошенням.

Особи, присутні на засіданнях ради та її органів, повинні утримуватись від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні, і не порушувати порядок. У разі порушення порядку їх у разі попередження головуючого, а у разі грубого порушення негайно, за розпорядженням головуючого на засіданні може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання.

Стаття 6. Встановлення державних символів

1. Державний прапор України на будинку ради встановлюється на постійно.
           2. На час пленарних засідань ради Державний прапор встановлюється в залі, де проходить засідання.

 

РОЗДІЛ ІІ. ДЕПУТАТИ, ПОСАДОВІ ОСОБИ Й ОРГАНИ РАДИ
Підрозділ 1. Депутати
Стаття 7. Діяльність депутатів

1.Діяльність депутатів під час сесії включає:

1) Участь у засіданнях ради, всебічне сприяння виконанню прийнятих нею рішень;   

2) Участь у засіданнях комісій ради, їх підкомісій та робочих чи підготовчих груп до складу яких він входить;

3) Виконання доручень ради, її органів, голови ради та виборців,  інформування про виконання цих доручень.

2. Діяльність депутата, зазначена в пунктах 2 – 3 частини 1 цієї статті, здійснюється у період між пленарними засіданнями ради, за винятком випадків виконання невідкладних доручень ради.

3. Участь у засіданнях ради та її органів, виконання доручень ради та виборців  є підставою для відкладення депутатом усіх інших службових справ.

 

Стаття 8. Права депутата в раді

1. Депутат користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів (комісій), до складу яких він входить. Таке право депутат набуває з моменту визнання його повноважень.

Кожен депутат в раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос. Депутат, який не входить до складу будь-якого органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.

2. Депутат в порядку, визначеному регламентом, має право:

1) обирати й бути обраним до органів ради;

2) пропонувати питання для розгляду радою та її органами;

3) вносити пропозиції і зауваження щодо порядку денного засідання ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;

4) вносити для розгляду проекти рішень, інших документів, що приймаються радою або її органами, поправки до них;

5) висловлювати думку щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою;
6) порушувати питання про розпуск органів, утворених радою, та звільнення посадових осіб, обраних чи затверджених радою;

7) брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити питання доповідачам, співдоповідачам, з процедурних питань – головуючому на засіданні;

8) вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні ради звіту чи інформації керівника будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді;

9) виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, додавати довідки;
10) оголошувати на засіданнях ради та її органів тексти звернень, заяв, резолюцій, петицій громадян чи їх об`єднань, якщо вони мають суспільне значення;

11) знайомитись з будь-якими документами ради, брати копії будь-яких рішень ради;

12)  мати інші права, що випливають з законодавства України та рішень ради.

3. Депутат з обговорюваного на сесії ради питання може передати головуючому тексти свого не виголошеного виступу, пропозицій та зауважень для включення до протоколу засідання ради чи її органу, в якому він бере участь.

                                

Підрозділ ІІ. Депутатські групи та фракції
Стаття 9.
Добровільні об’єднання депутатів

1. Депутати районної ради мають право на об’єднання відповідно до норм цього регламенту у депутатські групи та фракції, згідно з діючим законодавством.
          2. Депутати ради з метою більш ефективної діяльності серед виборців і в раді можуть добровільно об’єднуватися у депутатські групи за умови, якщо до складу  кожної  з  них  входить  не  менш  як  п’ять  депутатів.

3.Депутати  ради  на  основі  єдності  політичних  поглядів  та /або  партійного  членства  можуть  об’єднуватися  в  депутатські  фракції.  

4.Порядок  роботи  депутатської  групи  чи  фракції, умови  вступу  депутата  до  них, його  виходу  чи  виключення з  них  визначаються  відповідною  депутатською  групою чи  фракцією.

5.Депутат  не  може  входити  до  складу  більше  як  однієї  зареєстрованої  депутатської  групи  .  До  складу  групи  чи  фракції  можуть  входити  депутати, що  є  представниками  різних  партій  та  позапартійні.

6.Реорганізація  та  формування  нових  депутатських  груп  можуть  проводитися   протягом  повноважень  ради.

 

Стаття 10.Утворення  депутатських  груп  та  фракцій

1.Депутатські  групи  та  фракції  утворюються  на  засіданні  депутатів, що  виявили  бажання  створити  групу  чи  фракцію.

2.Рішення  про  утворення  групи  чи  фракції, обрання  осіб, що  уповноважені  представляти  групу  чи  фракцію, оформляється  протоколом, який  підписують  депутати-засновники  групи  чи  фракції.

3. Депутати і депутатські групи можуть вільно співпрацювати  між собою шляхом утворення депутатських об’єднань і неформальних груп, які не підлягають реєстрації і не мають прав, встановлених цим регламентом.

4. Депутатські групи проводять свої засідання відкрито і гласно. За рішенням депутатської групи може бути проведено закрите засідання.

5. Керівництво депутатської групи може в письмовій формі доручити виконання закріплених  за представником групи цим регламентом функцій будь-кому з членів відповідної депутатської групи.

6. За зверненням уповноваженого представника депутатської групи (фракції) заступник голови районної ради поширює серед депутатів підготовлені групою матеріали про її діяльність як офіційні від депутатської групи.

 

Стаття 11. Реєстрація депутатських груп та фракцій

1. З метою реєстрації депутатської групи чи фракції уповноважена особа від групи чи фракції подає голові ради подання про утворення депутатської групи чи фракції, в якому міститься назва групи чи фракції, а також відомості про персональний склад, партійну належність депутатів-членів групи чи фракції, прізвища осіб, уповноважених представляти групу чи фракцію.

2. Голова ради оголошує на найближчому пленарному засіданні ради про утворення депутатської групи чи фракції та оголошує її склад.

3. З моменту оголошення депутатська група чи фракція вважається зареєстрованою.

4. Інформаційні матеріали про депутатську групу/фракцію після її реєстрації поширюються серед депутатів. В тому ж порядку повідомляється про зміни в складі депутатських груп.

5. Про зміни в складі депутатської групи/фракції уповноважений представник повідомляє письмово голови ради.

6. У разі, коли склад депутатської групи/фракції стає меншим від встановленої, вона після двотижневого терміну вважається розпущеною, про що голова ради інформує депутатів на найближчому засіданні ради.

7. Розпуск (саморозпуск) депутатської групи/фракції не є підставою для перегляду персонального складу органів ради за винятком президії, представництво фракції в якій втрачається.

 

Стаття 12. Права депутатських груп та фракцій

1. Депутатські фракції мають право на представництво в президії ради – від кожної фракції по одному представнику.

2. Депутатські групи та фракції мають право на пропорційне представництво у постійних та тимчасових комісіях ради, якщо вони були утворені до формування цих органів.

Перегляд складу комісії у зв’язку з утворенням нових груп та фракцій в раді, можливий лише у випадку, якщо така пропозиція підтримується більшістю складу ради.

3. Депутатські групи та фракції можуть попередньо обговорювати кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження радою із запрошенням цих осіб на засідання відповідної групи/фракції.

4. Депутатські групи/фракції мають право обов’язкового виступу представника з будь-якого питання, що розглядається радою.

5. Жодна депутатська група не має права виступати від імені територіальної громади.

6. Депутатські групи проводять свої засідання відкрито і гласно. За рішенням депутатської групи може бути проведено закрите засідання.

7. Голова районної ради забезпечує зареєстровані депутатські групи (фракції) можливістю користуватися приміщеннями, необхідним обладнанням, тощо для здійснення ними передбачених законами і цим регламентом функцій.

                               

Підрозділ ІІІ. Президія районної ради

Стаття 13. Утворення президії ради

1. З метою попереднього узгодження пропозицій і рекомендацій з питань, що передбачається внести на розгляд ради, у складі ради утворюється та діє дорадчий орган – президія.

2. До складу президії входять: голова районної ради, заступник голови районної ради, голови постійних комісій ради, уповноважені представники депутатських фракцій та груп.

 

Стаття 14. Діяльність президії ради

1. Президія вносить пропозиції і рекомендації з питань порядку денного сесії ради, про раціональну організацію і планування роботи ради та її органів, сприяє узгодженню позицій депутатів у разі виникнення спірних питань у роботі ради та її органів.

2. Президія збирається на засідання за пропозицією голови районної ради, але не рідше як раз на квартал. Засідання президії може скликатися ( в тому числі невідкладно) за ініціативи не менш як третини її складу.

3. Президія здійснює свою роботу у формі засідань. Засідання президії є правомочним за умови присутності на них не менше як половини складу. Засідання президії веде голова районної ради, при його відсутності – заступник голови районної ради, а у разі невиконання ними з будь-яких причин цієї функції – обраний президією для цього випадку член президії.

4. Рішення президії приймаються на її засіданнях більшістю голосів від її загального складу.

5. Депутати мають право брати участь у відкритих та закритих засіданнях президії з дорадчим голосом. На засіданнях президії (в тому числі і закритих) за згодою більшості членів президії мають право бути присутніми інші визначені президією особи.

6. Членам президії за звичайних обставин не пізніше як за 3 дні повідомляються пропозиції щодо порядку денного засідання і надаються необхідні матеріали.

7. Президія приймає рішення, які мають дорадчий характер.
8. Інформація про основні питання, розглянуті президією, та прийняті нею рішення може надаватися органам масової інформації.

 9. Президія районної ради діє на основі положення про неї, що затверджується радою.

Підрозділ ІV. Посадові особи районної ради
Стаття 15. Голова районної ради та заступник голови районної ради

1. Повноваження та права голови районної ради визначаються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом.

Голова районної ради працює у раді на постійній основі і не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю і одержувати від цього прибуток.

Голова  районної ради очолює виконавчий апарат районної ради, президію районної ради.

2. Голова районної ради обирається районною радою з числа її депутатів у межах строку повноважень ради шляхом таємного голосування.

Голова районної ради виконує свої обов’язки до обрання голови ради нового скликання, крім випадків дострокового  припинення повноважень голови ради відповідно до Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні».

Кандидатури на посаду голови районної ради висуваються на сесії районної ради депутатами. Депутат може висунути для обрання свою кандидатуру. Після висування кандидатур районна рада приймає рішення про перехід до заслуховування програм їх майбутньої діяльності та обговорення цих кандидатур.

3. На обговорення кандидатур на посаду голови районної ради відводиться 1 година, в тому числі для доповіді кожному кандидатові – до 10 хвилин. За рішенням районної ради час обговорення може бути скорочено чи продовжено. Право на обговорення кандидатур мають лише депутати районної ради.

Кандидати виступають на сесії з доповідями про програми майбутньої діяльності і відповідають на запитання   в порядку висунення їх кандидатур.

У виступах депутатів всі кандидатури обговорюються одночасно. Депутати мають право ставити запитання кандидатам, висловлювати думку щодо їх програм, політичних, ділових та особистих якостей, агітувати «за» або «проти» кожного з кандидатів.

Головуючий на сесії з урахуванням черговості депутатів на виступ надає рівні можливості для виступаючих за кожного кандидата. У заключному слові кожний кандидат дає згоду на включення своєї кандидатури для голосування або заявляє про самовідвід.

Про обрання голови районної ради приймається відповідне рішення районної ради.

4. У своїй діяльності голова районної ради є підзвітним раді і може бути звільнений з посади радою шляхом таємного голосування  більшістю голосів від загального складу ради. Питання  про звільнення голови районної ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу  не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради.

Уразі звільнення голови районної або розгляду питання про дострокове припинення його депутатських повноважень на сесії головує заступник голови районної ради або головуючий , обраний із числа депутатів.

5. У разі розгляду питання про звільнення голови районної ради рада заслуховує його виступ про діяльність на цій посаді. Районна рада заслуховує доповідь представника від депутатів і відповіді доповідача на запитання, якщо питання про відкликання голови районної ради порушувалось за ініціативою депутатів, співдоповідь тимчасової контрольної комісії районної ради, якщо вона утворювалась з цього питання,  відповіді співдоповідача на запитання.

 

Стаття 16.  Голова районної ради:

1) Скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії, питання, які передбачаються внести на розгляд сесії ради, веде засідання ради;

2) Забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням;

3) Представляє раді кандидатури для обрання заступника голови ради: вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання;

4) Вносить раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради;

5) Координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

6) Організовує надання допомоги депутатам у здійснені ними своїх повноважень;

7) Організовує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

8) Призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів  виконавчого апарату ради;

) Здійснює керівництво виконавчим апаратом ради;

10) Є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її в виконавчого апарату;

11) Підписує рішення ради, протоколи сесій ради;

12) Забезпечує роботу по розгляду звернень громадян, веде особистий прийом громадян;

13) Забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради;

14) Організовує роботу президії ради;

15) Представляє раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;

16) За рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районної ради та її органів;

17) Звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, а на вимогу не менш як третини депутатів – у визначений радою термін;

 18) Вирішує інші питання, доручені йому радою.

Голова районної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.

 

Стаття 17.  Заступник голови районної ради

1. Районна рада на строк її повноважень обирає заступника голови районної ради з числа депутатів районної ради. Питання про обрання заступника голови районної ради не потребує підготовки в постійних комісіях районної ради. Кандидатуру на цю посаду районній раді подає голова районної ради. Вибори проводяться шляхом таємного голосування за процедурою, встановленою цим Регламентом. У разі, коли кандидат на посаду заступника голови районної ради не обраний, проводяться нові вибори за поданням нових кандидатур на черговій сесії районної ради. Про обрання заступника голови районної ради приймається відповідне рішення районної ради.

2. Заступник  голови ради обирається  відповідною радою  в межах строку її повноваженьз числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснює свої повноваження до припинення ними повноважень депутата ради відповідного скликання , крім випадків дострокового припинення його повноважень.

Повноваження заступника голови ради можуть бути достроково припинені без припинення повноважень депутата відповідної радиза рішенням відповідної ради, що приймається шляхом таємного голосування. Питання про дострокове припинення його повноважень може бути внесено на розгляд відповідної ради на вимогу не менше як третини депутатів від загального складу ради або голови ради.

3. Заступник голови районної ради в разі відсутності голови районної ради або неможливого виконання ним своїх обов’язків здійснює його повноваження. Заступник голови ради працює у раді на постійній основі. На нього поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені чинним законодавством для голови районної ради. Заступник голови районної ради виконує обов’язки, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом.

4. Заступник голови районної ради здійснює організаційну  роботу з питань підготовки пленарних засідань районної ради, засідань постійних комісій, інших заходів, які проводяться радою, контролю за виконанням рішень районної ради, виконує доручення голови районної ради з питань діяльності ради і її виконавчого апарату та інші доручення.

                                

Підрозділ V. Постійні комісії ради
Стаття 18. Постійні комісії

1. Постійні комісії ради є її органами, що утворюються для вивчення, попереднього розгляду та підготовки питань, які належать до її відання, а також здійснення контрольних повноважень щодо виконання рішень ради.

2. Кількість членів комісії не може бути більшою третини складу ради та меншою трьох депутатів ради.  Повноваження постійних комісій ради, порядок їх утворення та діяльності визначаються чинним законодавством, цим регламентом та положенням про постійні комісії ради.

3. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.

4. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальні перед нею.

 

Стаття 19. Утворення постійних комісій

1. Постійні комісії ради обираються з числа її депутатів на сесії ради нового скликання на термін її повноважень.

2.Виконавчий апарат або підготовча група розглядає усні або письмові заяви депутатів та узагальнює і систематизує пропозиції щодо кількості комісій, їх назв та персонального складу і готує попередні проекти рішень ради.

3. Уточнення проекту рішення ради здійснюється після формування депутатських груп/фракцій та отримання пропозицій від їх керівників.

4. Рада приймає рішення про перелік постійних комісій та затверджує їх персональний склад.

5. Персональний склад комісії визначається бажаннями депутата, пропозиціями депутатських груп\фракцій та вимогами щодо мінімальної та максимальної чисельності депутатів в комісії.

6. У разі необхідності може бути створено нові постійні комісії, скасовано або реорганізовано раніше створені, змінено їх кількісний склад, переобрано персональний склад за умови дотримання норм цього регламенту.

7. Рада обирає постійні комісії у складі їх голів і членів; інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

8. Голови комісій обираються радою шляхом відкритого або таємного голосування за пропозицією голови районної ради, який може пропонувати на обрання головою одну й ту ж особу не більше двох разів. У разі відхилення пропозицій голови районної ради щодо кандидатури на посаду голови постійної комісії може пропонуватись інша особа за узгодженням між депутатськими фракціями.

9. До складу постійних комісій ради не можуть бути обрані голова районної ради, заступник голови районної ради. Депутат може входити до складу лише однієї постійної комісії.

 

Стаття 20. Загальні повноваження постійних комісій ради

Відповідно до компетенції, визначеної чинним законодавством, постійні комісії:

1) розглядають на своїх засіданнях та готують висновки та рекомендації щодо проектів нормативних та інших юридичних актів районної ради, незалежно від суб’єкту їх внесення;

2) здійснюють загальний контроль за виконанням районного бюджету в частині, що відноситься до їх компетенції, для чого виконання бюджету розглядається на засіданнях комісії чотири рази на рік щоквартально;

 3) за дорученням районної ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку, районного бюджету, звіти про виконання програм, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями;

4) попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для затвердження, призначення або погодження районною радою, готують висновки з цих питань;

5) за дорученням ради, голови, заступника голови ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних та підконтрольних організацій раді, а також з питань, віднесених до відання районної ради, районної державної адміністрації, підприємств, установ, організації, їх філій і відділень, незалежно від форм власності, подають на розгляд їх керівників за результатами перевірки, а в необхідних випадках – на розгляд ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради;

6) у разі необхідності публікують в районній газеті проекти місцевих нормативних актів для їх широкого обговорення, виступають ініціаторами проведення громадських слухань з питань найбільш важливого громадського значення;

7) готують пропозиції раді щодо необхідності проведення місцевого референдуму чи дорадчого опитування громадян.

 

Стаття 21. Права постійних комісій ради

1. Для реалізації своїх повноважень постійні комісії ради мають право:

1) створювати із свого складу постійні підкомісії та тимчасові робочі групи для аналізу необхідних матеріалів та підготовки проектів висновків з найбільш складних питань на розгляд комісії;

2) створювати експертні групи, залучати необхідних фахівців для підготовки висновків з питань, що належать до компетенції комісії;

3) проводити відкриті слухання в комісії, на які запрошувати керівників та посадових осіб райдержадміністрації, її управлінь та відділів, підприємств, установ та організацій, що знаходяться на території ради з питань, що належать до компетенції місцевого самоврядування та відповідної комісії ради;

4) з питань, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників виконавчих органів, підприємств, установ, організацій, їх філій та відділень необхідні матеріали та документи;

5) вимагати присутності на засіданні комісії їх посадових осіб під час розгляду питань, що належать до компетенції постійної комісії;

6)вносити пропозиції щодо проведення позачергової сесії ради, вносити пропозиції до порядку денного сесії ради, визначати доповідачів та співдоповідачів;

7) мати право обов’язкового слова від комісії при розгляді будь-якого питання на сесії ради, що має пряме чи опосередковане відношення до компетенції комісії або може призвести до зменшення надходжень чи збільшення витрат районного бюджету;

8)підтримувати зв’язки з відповідними постійними комісіями обласної ради, селищної, сільських рад, делегувати своїх представників до складу офіційних делегацій, що направляються з візитами до інших місцевих рад, Верховної Ради України тощо;

9)виступати організатором чи брати участь у роботі конференцій, семінарів, круглих столів, інших публічних заходів, що стосуються компетенції комісії.

2. Для запрошення на своє засідання посадових осіб, визначених п.п. 3,4 частини 1 цієї статті, постійна комісія  не пізніше як за три робочих дні до дати засідання направляє посадовій особі запрошення за підписом голови комісії чи особи, що його замінює . В запрошенні вказується дата, час, місце проведення засідання та питання, для розгляду якого запрошується особа або узгоджує це в усній формі. У разі необхідності комісія може вказати, які додаткові інформаційні матеріали будуть потрібні від цієї особи на засіданні.

3. Посадова особа, яку запрошено на засідання, зобов’язана вчасно прибути на засідання комісії.

4. У разі неможливості прибути на засідання комісії з поважних причин запрошеної посадової особи вона зобов’язана письмово  попередити про це голову комісії чи його заступника, вказавши причини відсутності, та направити замість себе уповноважену  особу для розгляду питання.

5. Комісія, розглянувши письмову відповідь запрошеної особи, може взяти до відома інформацію про причини відсутності і прийняти рішення провести засідання комісії за участю особи, що замінює запрошену або перенести засідання комісії на інший день.

6. Щодо особи, яка ухиляється від явки на запрошення комісії, може бути порушено питання про її дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з займаної посади перед органом, до компетенції якого належить призначення цієї особи на посаду.

 

Стаття 22. Засідання постійної комісії

1. Засідання постійної комісії є основною формою її роботи і скликається головою комісії за потребою відповідно до плану роботи комісії або у зв’язку з проведенням надзвичайної чи позачергової сесії ради та інших обставин відповідно до цього Регламенту.

2.Засідання комісії може бути скликане також заусним чи  письмовим зверненням голови районної ради або ініціативою не менше 1/3 членів комісії. Виконавчий апарат ради після отримання звернення голови районної ради або з ініціативи членів комісії, підписаної власноручно не менш як 1/3 її членів, зобов’язаний сповістити голову та усіх членів комісії про проведення її засідання відповідно до дати та часу, які вказані у зверненні чи ініціативі, або на іншу дату, яка не може бути пізнішою 3-х днів від дати, заявленої у вказаних документах.

3.Засідання комісії є правомочним, якщо у ньому бере участь не менше половини депутатів від складу комісії.

4.Головує на засіданні комісії її голова, а у разі його відсутності – заступник голови чи секретар комісії

5.У разі відмови від головування на засіданні комісії осіб, визначених ч.4 цієї статті, члени комісії можуть обрати зі свого складу головуючого, який наділяється правом підписання документів, ухвалених комісією. В протоколі засідання комісії вказується причина, що призвела до обрання головуючого на засіданні.

6.Рішення комісії, що ухвалюються у вигляді висновків та рекомендацій, приймаються шляхом голосування більшістю голосів від складу комісії й підлягають обов’язковому розгляду відповідними органами та посадовими особами, яким вони надсилаються і які зобов’язані дати мотивовану відповідь щодо рекомендацій  у визначений комісією термін,  але  не пізніше як місяць з дня їх отримання.

 

Стаття 23. Слухання в постійній комісії ради

1.Слухання в постійній комісії ради є особливою формою засідання комісії за участю інших осіб, присутність яких є доцільною з метою отримання необхідної інформації, аналізу усіх можливих варіантів вирішення питання  та надання обговорюваному питанню публічності у випадках, коли питання є надзвичайно складним для вирішення, а наслідки від його вирішення можуть мати значний вплив на громаду в цілому чи на окремі її групи.

2.Рішення за наслідками слухання не приймаються, а отримана інформація використовується для підготовки проектів документів ради з питань, що належать до компетенції комісії.

3.Слухання мають відкритий характер і у місці їх проведення забезпечується доступ громадськості, представників засобів масової інформації.

4.До початку слухань комісія проводить попередній аналіз напрямків вирішення питання, отримує необхідну інформацію, запрошує необхідних для участі осіб, розміщує в районній газеті інформацію про час та місце проведення слухань, а також іншу інформацію, необхідну для успішного проведення слухань. На слуханнях у порядку, встановленому головою комісії, мають право на виступ з доповіддю та в обговоренні запрошені та представники громадськості.

                   

Підрозділ VІ. Тимчасові контрольні комісії районної ради
Стаття 24.
Тимчасова контрольна комісія ради

1. Рада може створювати тимчасові контрольні комісії ради для підготовки та попереднього розгляду, доопрацювання проектів рішень та інших документів ради, з питань контролю над дотриманням конкретних рішень ради, а також інших конкретних питань, визначених радою, що належать до компетенції місцевого самоврядування.

2. Питання про створення тимчасової контрольної комісії включається окремим пунктом до порядку денного сесії ради за ініціативою голови районної ради або не менш як третини депутатів від складу ради.

3.  Тимчасова контрольна комісія здійснює свою діяльність відповідно до порядку, встановленого для постійних комісій ради.

 

Стаття 25. Створення тимчасової контрольної комісії ради

1. Тимчасова контрольна комісія ради утворюється шляхом ухвалення відповідного рішення.

2. Рішення ради про створення тимчасової спеціальної комісії повинно визначати:

1) назву комісії;

2) завдання комісії;

3) кількісний склад комісії;

4) обраного радою голову (співголів) комісії;

5) персональний склад членів комісії;

6) термін діяльності комісії ( на заздалегідь визначений час або на час виконання певної роботи);

7) додаткові права в межах чинного законодавства (якщо це необхідно), надані радою цій комісії;

8) обсяг коштів (та їх джерела), попередньо виділених у розпорядженнях комісії для оплати робіт чи послуг, виконаних або наданих юридичними і фізичними особами, залученими комісію для виконання завдання;

9) заходи щодо кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи комісії.

 3. Головою або членом тимчасової контрольної комісії ради не може бути депутат, щодо якого може мати місце конфлікт інтересів, а саме: комісія розглядає питання, що стосується діяльності депутата, пов’язаних з ним осіб   до керівництва якими чи до яких він або пов’язані з ним особи мають безпосереднє відношення.

4. Тимчасова контрольна комісія обирається з числа депутатів ради, які дали на це згоду і які відповідають вимогам частини 3 цієї статті. У складі тимчасової контрольної комісії мають бути представлені за їх бажанням усі депутатські фракції ради.

5. Голосування щодо утворення та персонального складу   тимчасової контрольної комісії здійснюються окремо.

 

Стаття 26. Припинення діяльності тимчасової контрольної комісії

1. Тимчасова контрольна комісія у визначений радою термін подає раді звіт про виконану роботу, а також підготовлені нею проекти рішень ради та інші матеріали, які поширюються серед депутатів.

2. Після обговорення результатів роботи тимчасової контрольної комісії в постійних комісіях ради та на пленарних засіданнях рада приймає щодо цих результатів остаточне рішення або доручає комісії продовжити роботу і визначає для цього новий термін.

 3. Повноваження тимчасової контрольної комісії припиняються з прийняттям радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії.

 

Розділ ІІІ. СЕСІЯ РАДИ
                          Скликання, відкриття і закриття сесії
Стаття 27.
Сесія ради

1. Рада проводить роботу сесійно.

2. Сесія – форма роботи ради як представницького органу, яка складається з пленарних засідань та   засідань постійних комісій ради.

3. Комісія або її робоча група може проводити своє засідання одночасно з пленарним засіданням у тому разі, коли проект рішення визначено невідкладним, чи за дорученням ради, якщо в цей час пленарне засідання не пов’язане з прийняттям рішень, проведенням виборів, призначенням або затвердженням посадових осіб.

4. Сесія районної ради є правомочною,  якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини від загального складу ради, тобто 18 депутатів.

 

Стаття 28. Скликання сесії ради

Першу сесію новообраної районної ради  скликає  районна територіальна виборча комісія не пізніш як через два тижні  після реєстрації новообраних депутатів  у кількості , яка забезпечує  повноважність складу ради. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів в кількості не більше п’яти осіб- представників партій(блоків) , які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради. З часу обрання голови ради він веде пленарні засідання ради відповідно до вимог Закону україни «Про місцеве самоврядування в Україні» та регламенту ради.

1. Сесії, наступні після першої, скликаються головою районної ради відповідно до плану роботи районної ради, затвердженого радою, в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.

2. У разі неможливості скликання сесії головою районної ради або його немотивованої відмови сесії районної ради скликаються заступником голови районної ради.

3. Сесія також повинна бути скликана головою районної ради за пропозиціями не менш як однієї третини від загального складу районної ради, тобто 12 депутатів, постійної комісії районної ради або голови районної державної адміністрації.

Пропозиції подаються голові районної ради в письмовому вигляді із обґрунтуванням необхідності скликання сесії, зазначенням питань, які передбачається внести на розгляд сесії.

4. Рішення про скликання сесії оформляється головою районної ради у вигляді розпорядження.

5. При відмові голови районної ради, заступника голови районної ради у двотижневий термін чи неможливості скликання ними сесії в установлені терміни, сесія районної ради може бути скликана депутатами районної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, тобто 12 депутатів, або постійною комісією, про що ними оформляється відповідне рішення.

6. У випадку скликання сесії районної ради групою депутатів, подання за підписами не менше третини депутатів від складу ради з поясненням причин скликання сесії ради, визначеною датою скликання сесії, проектами порядку денного сесії ради та проектами необхідних рішень реєструється в секретаріаті ради. Секретаріат зобов’язаний протягом не пізніше трьох днів від моменту отримання подання повідомити усіх депутатів ради про скликання сесії за ініціативою групи депутатів. У цьому випадку сесію відкриває за дорученням групи депутатів, якими була скликана сесія, депутат, що входить до її складу, а веде сесію за рішенням ради один із депутатів ради.

7. Розпорядження про скликання чергової і позачергової сесій доводиться до відома депутатів і населення   не пізніше, як за 20 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за один день до сесії,  із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, що передбачається внести на розгляд районної ради. Розпорядження про скликання сесії публікуються у районній газеті «Сільські новини».

Проекти рішень, інші документи та матеріали з питань, що вносяться на розгляд ради, доводяться до відома депутатів не пізніш, як за три дні до відкриття сесії, або – у день проведення сесії.

 

Стаття 29. Порядок підготовки питань, що вносяться на розгляд сесії, формування порядку денного

1. Пропозиції до порядку денного сесії районної ради вносяться головою ради, постійними комісіями, депутатами, головою районної державної адміністрації, загальними зборами громадян.

2. Пропозиції до порядку денного, що вносяться загальними зборами громадян, повинні відображати загальні інтереси територіальних громад, відноситися до компетенції органів місцевого    самоврядування, беруться до уваги за наявності встановленої кількості учасників, які мають право голосу (не менш як 26 чоловік) з попереднім повідомленням  (за 20 днів) районної ради. Пропозиції про включення в порядок денний сесії попередньо розглядаються на засіданнях постійних комісій, президії районної ради.Якщо група депутатів вимагає включення в порядок денний сесії районної ради питання соціального розвитку без попереднього розгляду , його обговорення посадовими особами та органами районної ради, то це можливо. У такому випадку слово для обґрунтування цієї пропозиції надається не більше як двом депутатам від цієї групи і питання включається у порядок денний за рішенням ради згідно Регламенту.

3. Проекти рішень районної ради з додатком всіх необхідних матеріалів підлягають узгодженню з посадовими особами, які беруть участь у підготовці даного рішення, головами постійних комісій за напрямками, заступником голови районної ради.

Проекти рішень та матеріали, що готуються на сесію, подаються українською мовою. В разі незгоди з проектом рішення зауваження або доповнення викладаються додатково.

Встановлений порядок узгодження поширюється і на підготовку проекту розпорядження голови районної ради.

 4. До проекту рішення (розпорядження) разом з довідкою узгодження додається і лист розсилки. Пропозиції до порядку денного з довідкою узгодження, проекти рішень подаються до секретаріату районної ради не пізніше як за 20 днів до сесії або якщо були розглянуті на комісії.

5. Проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку району, цільових програм, районного бюджету вносяться в письмовій формі  до районної ради не пізніше як за 20 днів до початку пленарного засідання ради.

Голова районної ради направляє вказані проекти для попереднього розгляду їх в постійні комісії і підготовки висновків по них не пізніше як за 10 днів до розгляду їх на сесії.

Постійні комісії не пізніше як за 5 днів до розгляду на сесії повідомляють голову районної ради про свої пропозиції та зауваження щодо проектів рішень, програм та бюджету.

6. Проекти регуляторних актів вносяться та розглядаються в порядку, встановленому радою.

7. З питань прийняття програм соціально-економічного розвитку і районного бюджету на сесії в обов’язковому порядку виступає із співдоповіддю голова постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та економічного розвитку району.

8. Підготовка сесії здійснюється виконавчим апаратом ради, постійними комісіями районної ради та відповідними структурними підрозділами районної державної адміністрації.

 

Стаття 30. Порядок проведення сесії районної ради

1. Сесію районної ради відкриває і веде голова ради або його заступник. У випадку, передбаченому п.6 статті 27, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради – один з депутатів.

Пленарні засідання проходять з використанням державної  символіки України. При відкритті сесії та після її закриття виконується Державний Гімн України.

2. Реєстрація депутатів, що прибули на сесію районної ради, розпочинається і проводиться за півгодини до відкриття сесії. Подальша реєстрація проводиться при необхідності.

У випадку відсутності необхідної кількості депутатів для проведення сесії (18) за розпорядженням голови ради проведення сесії переноситься на інший час, при цьому вживаються заходи для забезпечення кворуму депутатів. Питання , що залишилися , розглядаються, на вимогу їх авторів, на наступній сесії першочергово.

3. Для ведення протоколу сесії, розгляду та систематизації листів, пропозицій, звернень громадян, які надходять на адресу сесії, рада відкритим голосуванням обирає секретаріат   сесії у складі голови і двох членів з числа працівників виконавчого апарату районної ради, а в разі необхідності - редакційну та лічильну комісії з числа депутатів ради.

4. Порядок денний, регламент сесії затверджуються радою на початку пленарного засідання більшістю голосів від загального складу ради. Пленарне засідання сесії районної ради проводиться як правило за один день.

5. Питання затвердженого порядку денного сесії ради, як правило, розглядаються у тій черговості, у якій вони були затверджені.

В окремих випадках черговість розгляду питань може бути змінено за рішенням ради, прийнятим більшістю голосів від складу ради. При цьому заслуховується виступ ініціатора такої пропозиції.

Виключення питання із затвердженого порядку денного приймається радою більшістю голосів від загального складу ради.

Під час роботи пропозиції про зміни  порядку денного  можуть вноситись:

1) головою районної ради;

2) заступником голови районної ради;

3) постійною комісією;

4) депутатською фракцією;

5) депутатом.

6. Прохання про надання слова для виступу в дебатах подаються головуючому на сесії через секретаріат сесії та безпосередньо головуючому на сесії.

Головуючий надає депутатам слово для виступу в дебатах в порядку надходження прохань.

За узгодженням з районною радою головуючий може також надавати слово для виступу на сесії особам, які запрошені на сесію та записались на виступ. При цьому депутати районної ради мають переважне право на виступ.

7. Голова районної ради, його заступник, голова райдержадміністрації, його заступники мають право брати слово для роз’яснення обговорюваного питання при потребі.

Головуючий зобов’язаний надати слово депутату для виступу на його вимогу або спростування інформації, якщо у виступі іншого депутата чи запрошеного згадувалось його призвіще. Після чого дискусія з цього питання припиняється.

8. Депутат районної ради може виступати на сесії по одному і тому ж питанню не більше як двічі. Депутат має право свій час для виступу передати іншому депутату.

 9. Питання доповідачам подаються в письмовій формі і задаються з місця з дозволу головуючого.

10. Якщо виступаючий відхиляється від обговорюваної теми, головуючий зобов’язаний закликати його дотримуватись обговорюваного питання. Якщо оратор не вкладається в відведений йому для виступу час або виступає не по  обговорюваному питанню, головуючий після одного попередження позбавляє його слова. В окремих випадках за згодою депутатів час виступу може бути продовженим головуючим. Ніхто не має права втручатися у виступ депутата, та коментувати його.

11. Головуючому надається право вносити на голосування питання про позбавлення депутата права виступати в дебатах за порушення депутатської етики й культури поведінки. Рішення про позбавлення права виступу депутата приймається більшістю від числа присутніх на сесії депутатів.

12. Головуючий на сесії районної ради:

- керує засіданнями районної ради, слідкує за наявністю кворуму, дотриманням регламенту сесії й прийнятого депутатами порядку її роботи;

-  організовує голосування, оголошує його результати;

- організовує роботу секретаріату сесії;

- оголошує письмові запити, заяви, довідки, питання  депутатів, надає слово депутатам для усних запитань і довідок, а також для зауважень по веденню сесії, пропозицій і доповнень по веденню сесії, пропозицій і доповнень до проекту рішень районної ради, виступів з мотивів голосування;

- дає доручення, пов’язані з забезпеченням роботи районної ради, постійним комісіям, депутатам, а також працівникам виконавчого апарату районної ради;

- користується іншими правами, встановленими цим Регламентом;

- забезпечує виконання положень даного Регламенту присутніми на сесії;

- веде засідання ради, надає слово доповідачам, співдоповідачам і депутатам, забезпечує рівні можливості депутатів для участі в обговоренні питань порядку денного і т.д..

 

Стаття 31. Прийняття рішень. Голосування

1. Районна рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом.

Рішення районної ради приймається більшістю депутатів від загального складу ради на пленарному засіданні відкритим  поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 1,29,31 статті 43 та статтями 55,56  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в яких рішення приймаються таємним голосуванням.

Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На офіційному веб- сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань.

Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії.

Рішення районної ради підписується головою районної ради (за винятком вказаних рішень, прийнятих на першій сесії), а за його відсутності – заступником голови районної ради.

Контроль за виконанням рішень районної ради покладається на відповідні постійні комісії, голову ради.

2.  Рішення ради приймається відкритим (у т.ч. поіменним) або таємним голосуванням. Таємне голосування обов’язково проводиться, коли вирішуються такі питання:

1) Обрання голови ради, заступника голови ради, звільнення їх з посади;

2) Прийняття рішення про недовіру голові районної державної адміністрації, внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо голови райдержадміністрації;

3) Прийняття і звільнення керівників об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища району на вимогу 1/4 присутніх на сесії.

3. Рішення районної ради вступають в дію з моменту їх прийняття, якщо не встановлено інших термінів введення в дію цих рішень чинним законодавством або районною радою.

Рішення районної ради у п’ятиденний термін з моменту їх прийняття оприлюднюються на офіційному веб-сайті районної ради, при потребі - через районну газету «Сільські новини».

Рішення районної ради направляються відповідним установам, організаціям, підприємствам, посадовим особам не пізніш як у п’ятиденний термін з моменту їх прийняття.

Рішення районної ради визнаються незаконними й такими, що не відповідають вимогам Конституції України, законам України, у судовому порядку.

4. Районна рада у разі необхідності має право вносити зміни, доповнення до прийнятих рішень, зупиняти їх дію, визнавати такими, що втратили чинність.

5. Проект рішення на сесії районної ради може не оголошуватись, якщо він розданий депутатам. Всі пропозиції й уточнення до проекту рішення ставляться на голосування депутатів районної ради.

За рішенням районної ради голосування до проекту рішення проводиться в цілому, по розділам, пунктам або по сторінках.

Доопрацювання проекту рішення районної ради з тих чи інших питань порядку денного сесії здійснюють відповідні постійні комісії районної ради з урахуванням пропозицій, зауважень, доповнень, які надійшли під час обговорення питань.

Доопрацювання окремих матеріалів сесії може доручитися виконавчому апарату районної ради.

6. За рішенням районної ради розгляд питання порядку денного при необхідності може бути перенесено на засідання постійних комісій районної ради.

Висновки, рекомендації й пропозиції, вироблені постійними комісіями, доповідаються районній раді при відновленні її засідань.

Для підготовки остаточного тексту рішення районною радою за пропозицією головуючого на сесії або депутатів при необхідності обирається редакційна комісія, яка доповідає районній раді про результати своєї діяльності.

Розгляд пропозицій, доповнень і уточнень до проекту рішення районної ради проводиться після прийняття районною радою поданого тексту проекту рішення за основу.

7. При проведенні відкритого голосування підрахунок голосів здійснює секретаріат   сесії у складі голови і двох членів з числа працівників виконавчого апарату районної ради, а в разі необхідності - лічильна комісії з числа депутатів ради.Голосування може бути проведено без підрахунку голосів по наявній більшості, якщо жоден депутат не буде вимагати підрахунку голосів.

При голосуванні по одному питанню депутат має один голос і подає його «за» пропозицію, «проти» неї або утримується від голосування.

 Після закінчення підрахунку голосів головуючий на сесії оголошує результати голосування: прийнято пропозицію чи відхилено. Депутат районної ради зобов’язаний особисто здійснювати право на голосування.

Депутат, відсутній під час голосування, не має права подати свій голос пізніше. Депутат не має права відкликати свій голос після оголошення результату голосування.

При виявленні помилок при проведенні голосування за рішенням районної ради проводиться повторне голосування.

8. Таємне голосування проводиться за допомогою бюлетенів для таємного голосування. Форма голосування визначається більшістю голосів присутніх на сесії депутатів районної ради.

Для проведення таємного голосування і визначення його результатів районна рада обирає лічильну комісію з числа депутатів. До її складу не можуть входити депутати, кандидатури яких висуваються для обрання.

Для проведення таємного голосування лічильна комісія обирає із свого складу голову і секретаря комісії. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії.

Бюлетені для таємного голосування виготовляються під контролем лічильної комісії за встановленою радою формою, а також в певній кількості. Бюлетені повинні містити необхідну для голосування інформацію.

Час, місце і порядок таємного голосування встановлюються лічильною комісією і оголошуються депутатам ради головою лічильної комісії.

Видача бюлетенів починається в міру їх виготовлення, але не пізніше, як за 10 хвилин до оголошеного часу голосування.

9. Кожному депутату районної ради видається один бюлетень для таємного голосування.

Бюлетені для таємного голосування видаються депутатам членами лічильної комісії відповідно до списку депутатів після пред’явлення  ними посвідчення або тимчасового посвідчення депутата районної ради під розпис.

Заповнення бюлетенів проводиться депутатами тільки в кабіні або в кімнаті для таємного голосування шляхом проставлення в бюлетені позначки напроти прізвища кандидата, за якого депутат голосує. Бюлетені для таємного голосування повинні бути однаковими за матеріалом, кольором, розміром, змістом і не повинні мати ніяких позначок. Бюлетень для таємного голосування повинен бути підписаний головою і секретарем лічильної комісії.

В бюлетені по проекту рішення ставиться позначка напроти слів – «за», «проти»  або   «утримався».

Заповнений бюлетень опускається в скриньку.

10. Результати таємного голосування встановлюються лічильною комісією та заносяться до протоколу. У протоколі зазначається:

- загальний склад районної ради;

- кількість встановлених бюлетенів для таємного голосування;

- кількість депутатів районної ради, які одержали бюлетені для таємного голосування;

- кількість невикористаних бюлетенів для таємного голосування;

- кількість бюлетенів для таємного голосування, що були в скриньці;

- кількість недійсних бюлетенів;

- кількість голосів, поданих за кожного кандидата на посаду голови районної ради (заступника голови районної ради);

- кількість голосів, поданих «за», «проти» або «утримався» по проекту рішення.

Протокол підписується головою, секретарем та всіма членами лічильної комісії. Окремі думки членів лічильної комісії заносяться до протоколу.

11. Після закінчення таємного голосування лічильна комісія:

- підраховує невикористані бюлетені для таємного голосування;

- перевіряє цілісність відтиску печатки на скриньці для таємного голосування та розкриває її.

Підрахунок голосів проводиться лічильною комісією по кожному кандидату окремо.

По проекту рішення підраховується кількість голосів поданих «за», «проти» або «утримався».

Недійсними вважаються бюлетені невстановленої форми – ті, у яких підтримано дві і більше кандидатур на одну посаду, а також бюлетені, в яких неможливо з’ясувати волевиявлення депутата (не зроблено жодної позначки тощо). Прізвища, додатково вписані до бюлетенів, при підрахунку голосів не враховуються.
Проект рішення вважається прийнятим, а кандидат обраним, якщо за проект або кандидатуру проголосувало більшість депутатів від загального складу районної ради.

12. Якщо жодний кандидат не одержить при першому голосуванні необхідної більшості, тобто 18 голосів,  проводиться повторне голосування щодо двох кандидатур, які одержали найбільшу кількість голосів при першому голосуванні.

Якщо за результатами другого туру голосування жоден з кандидатів не набрав необхідну кількість голосів, проводиться повторне висунення інших кандидатів .

 

Стаття 32. Дисципліна та етика пленарних засідань

1. На засіданні ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий на засіданні має право попередити промовця про неприпустимість  таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, а у разі повторного порушення – позбавити його права виступу на даному засіданні.

2. Якщо головуючий на засіданні звертається до промовця, останній повинен негайно зупинити свій виступ, інакше головуючий на засіданні може припини ти його виступ.

3.  Під час засідання ради депутати не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо).

4. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання ради, головуючий на засіданні попереджає його персонально і  закликає до порядку. Після повторного попередження протягом пленарного засідання процедурним рішенням рада може запропонувати депутату залишити зал до кінця засідання. Якщо депутат відмовляється залишити зал, головуючий на засіданні припиняє засідання до виконання депутатом вимоги головуючого.

Особи, що перебувають у залі, де проводиться сесія, перед початком її роботи повинні відключити дзвінки мобільних телефонів.

У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання головуючий на засіданні може оголосити перерву або закрити засідання. У разі оголошення перерви  або закриття засідання у зв’язку з обставинами, зазначеними у ч.1 цієї статті, рада збирається в інший час, оголошений головуючим.

 

Стаття 33. Протоколи сесії районної ради

1. На кожній сесії районної ради ведуться протоколи.    Протокол сесії районної ради повинен бути оформленим не пізніше семи робочих днів після сесії.

Протокол сесії районної ради підписують голова районної ради, у разі його відсутності – заступник голови ради, а у випадку, передбаченому п.6 статті 27 цього Регламенту – депутат ради, який за дорученням депутатів головував на засіданні ради.

2.  Протокол сесії районної ради надається для ознайомлення депутатам районної ради на їх вимогу.

Відповідальність за своєчасне оформлення протоколу, інших матеріалів сесії несе заступник голови районної ради, за правильність записів в протоколі відповідає секретаріат сесії.

3. У протоколі сесії районної ради зазначаються такі дані:

 - найменування ради, порядковий номер скликання, порядковий номер сесії, дата і місце проведення сесії;

- загальний склад ради,   кількість присутніх та відсутніх депутатів;

- порядок денний сесії, окремо кожне питання порядку денного із зазначенням посади, прізвища та ініціалів доповідача, співдоповідача;

- прізвище, ім’я, по батькові осіб, які виступили в дебатах (для осіб, які не є депутатами районної ради – займані ними посади), а також депутатів, які внесли запит або питання (усно або письмово);

- результати голосування усіх прийнятих рішень, у тому числі процедурних;

- перелік прийнятих рішень, пропозиції депутатів районної ради.

Перелік усіх прийнятих рішень з зазначенням кількості голосів, поданих «За», «Проти» і тих, хто утримався.

4. Рішення сесії реєструється у секретаріаті районної ради з зазначенням порядкового номеру скликання ради і присвоєнням їм відповідного номера.

5.  Оригінал протоколу сесії районної ради зберігається в секторі діловодства  районної ради, а після завершення скликання здається до державного архіву на постійне зберігання.

            

Розділ ІV. Організаційне забезпечення діяльності ради
Стаття 34. Виконавчий апарат районної ради

1. Виконавчий апарат районної ради відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» утворюється районною радою за поданням голови районної ради. Голова районної ради очолює виконавчий апарат районної ради.

Виконавчий апарат здійснює організаційне, правове, матеріально-технічне, інформаційне, аналітичне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню районною радою взаємодії і зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

2. Структура та чисельність виконавчого апарату встановлюються районною радою за поданням голови ради. В межах затвердженої структури голова ради формує апарат та його підрозділи.

3. Працівники виконавчого апарату призначаються головою районної ради відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Відділи, служби та посадові особи в своїй діяльності керуються положеннями про відповідний відділ та посадовими інструкціями,  затвердженими головою районної ради.

Витрати на утримання апарату районної ради здійснюються з районного бюджету.

Кошторис витрат на утримання районної ради та її виконавчого апарату затверджується районною радою за поданням голови ради.

Виконавчий апарат районної ради планує свою роботу на підставі квартальних  планів роботи, затверджених головою ради. Голова районної ради, а в разі його відсутності – заступник голови ради або керуючий справами виконавчого апарату  районної ради проводить щотижневі робочі наради з працівниками виконавчого апарату.

 

Стаття 35. Прийняття і внесення змін до Регламенту. Відповідальність за його порушення

 

1. Даний Регламент приймається, доповнюється і змінюється рішенням районної ради, якщо за це проголосує більшість депутатів від загального складу ради.

2. Будь яка зміна Регламенту стає постійною нормою і вноситься до основного тексту.

3. Всі порушення Регламенту оголошуються на сесії з зазначенням осіб, які допустили ці порушення.

4. Неодноразове порушення Регламенту депутатом є підставою для позбавлення його права на виступ з розгляду того чи іншого питання.  Це рішення може прийняти головуючий на сесії або рада.

Пошукова форма

© Старовижівська районна рада.

© Дизайн та розробка - InternetDevels

© Підтримка - Форсаж Продаж